Winnaar OGD weekendtoernooi in Delft!
Vorig jaar werd ik ongedeeld tweede in het OGD weekendtoernooi, dit jaar werd ik 1/4e, maar op weerstandpunten eerste. Qua geld maakte het niet uit, en qua TPR was ik ook weinig vooruitgegaan (2568 dit jaar, 2560 vorig jaar), maar het is natuurlijk leuker om te winnen. Maar een bijzondere prestatie was het niet echt: de drie partijen tegen mensen met een rating onder de 2200 won ik, en in de drie partijen tegen hoofdklassers haalde ik twee punten. Met zwart winnen tegen Chiel van Oosterom is natuurlijk wel een goede prestatie, al was de partij niet zo bijzonder, hij offert een stuk maar zijn aanval was vrij eenvoudig te verdedigen. Het interessants waren eigenlijk mijn remises.
Tegen Jasper Broekmeulen werd ik getruct, maar achteraf gezien bleek zijn truc helemaal niet te werken:
| ![]() |
Ik dacht hier een pion te winnen: 25…g5 26.Pf5+ Kh8 27.Th6 Lxe4 28.Txf6 Lxc2
| ![]() |
Met dubbele aanval en winst? Ik had echter een zet overzien: 29.Dxd6! De dame kan niet geslagen worden wegens mat op f8, wat nu evengoed dreigt. Ik dacht dat er niets beter inzat dan dames ruilen, maar had toch iets beter moeten kijken, want 29…Db8! dekt het mat en houdt de dubbele aanval intact, met groot voordeel voor zwart. In de partij wist ik maar moeizaam remise te maken.
In de laatste ronde speelden Anish Giri en ik om de toernooioverwinning. Hier liet ik een kans liggen:
| ![]() |
Wit staat goed: ruil op d5 is onprettig voor zwart, zelfs als hij dames weet te ruilen blijft hij nog met zwakke pionnen zitten (wit kan met c4 of a4 de zwarte damevleugel aantasten). Als zwart niet ruilt, heeft wit een sterk paard op d5. Zwart kan wel proberen een tegenaanval op te zetten, en dat had ik hier moeten voorkomen met 22.Dd3!. In de partij won ik materiaal, waar zwart goede compensatie voor kreeg: 22.Tf2? Dh3 23.Pc7+ Kd8 24.Pxa8 Dh4 25.Df1 Lxa8 26.Lf3 Tg6 en hier bood hij remise aan, wat ik aannam omdat ik niet goed zag hoe ik mijn stukken moest bewegen. De computer geeft hier overigens na 27.a4 bxa4 28.Txa4 Lxe4 29.Txa6 Txf6 30.Ta3 Lb7 0.00 aan.
Maar een goed begin van het schaakjaar 2009 dus…
Popularity: 49% [?]














